Logo

Babia Góra - krótki opis szlaku czerwonego z Krowiarek

Wybierając się na Babią Górę, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, nie miałem pojęcia, że czeka mnie niezapomniana przygoda. Tym razem towarzyszył mi mój czteroletni syn, który od dawna marzył o zdobyciu "Królowej Beskidów". Nasza wyprawa, opisana poniżej, obfitowała w piękne widoki i niezwykłe przeżycia.


Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od Przełęczy Krowiarki, gdzie zakupiliśmy bilety do Babiogórskiego Parku Narodowego. Trasa zaplanowana na szlaku czerwonym prowadziła nas przez malownicze tereny Beskidu Żywieckiego. Pokonaliśmy Sokolicę, Kępę, aż w końcu stanęliśmy na samym szczycie Babiej Góry, znanej także jako Diablak.


Niezapomnianym aspektem naszej wyprawy była zmienność warunków pogodowych. Początkowo było słonecznie, ale podczas wędrówki musieliśmy zmierzyć się z opadami deszczu i chłodem. Jednak to właśnie te zmienne warunki dodawały naszej przygodzie uroku.


Jednym z najpiękniejszych momentów był zachód słońca nad Beskidem Żywieckim. To zapierający dech w piersiach widok, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

O autorze
Web Developer

slowaszlakow.pl

Cześć, tu blog o podróżach i górach!

Komentarze

0 komentarzy Napisz własny komentarz

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zostaw swoją odpowiedź

Możesz też polubić