Kaczy Winkiel i Krokowa

Czas naszegowyjazdu chylił się ku końcowi, dlatego w drodze powrotnej postanowiliśmy zatrzymać się w punkcie widokowym nad Zatoką Pucką, czyli w miejscu nazywanym Kaczy Winkiel.

Zrobiliśmy kilka zdjęć i udaliśmy się dalej. Jechaliśmy bocznymi drogami dzięki czemu dotarliśmy do miejscowości Krokowa, w której znajduje się Kompleks Pałacowo – Parkowy. Pierwotny pałac powstał w XIV lub XV wieku. Następnie wielokrotnie go przebudowywano i powiększano, rozbierano i dobudowywano, przenoszono i wznoszono. Pałac bardzo zmieniał się na przestrzeni dziejów, chociaż nie zniszczył go pożar, powód ani wojna. Budowla jest ładna, a wokół niej rozciąga się XVIII-wieczny wielki park romantyczno-krajobrazowy. W obiekcie mieści się hotel i muzeum, dlatego obeszliśmy pałac dookoła, aby zrobić kilka ładnych zdjęć.

Podsumowując: Nasz wiosenny wyjazd trwał 8 dni, podczas których odwiedziliśmy kilka miast i interesujących miejsc. (Zamki, pałace i zabytkowe budowle, podczas wyprawy to obowiązkowy punkt, a jak do tego dojdzie morze to już jest pełnia szczęścia). Pokonaliśmy pieszy dystans 111 km, przejechaliśmy 1700 km i świetnie się bawiliśmy. Najważniejsze, że pogoda dopisała i temperatura była dosyć przyjemna, jak na wiosnę – jakieś 15 stopni.

03.05.2023

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz