Łotwa – Saulkrasti i Estonia – Reiu

Pożegnaliśmy Rygę i wybraliśmy się w kierunku stolicy Estonii, czyli do Tallinna. Czekała nas długa droga na północ, podczas której zrobiliśmy 315 km. Jednak po drodze postanowiliśmy zobaczyć jak wygląda wybrzeże Morza Bałtyckiego na Łotwie i w Estonii oraz czy bardzo różni się od linii brzegowej w Polsce.

Pierwszym miejscem, w którym się zatrzymaliśmy było Saulkrasti. Jest to mała miejscowość nadmorska. Postanowiliśmy zobaczyć Baltā kāpa (The White Dunes), będące ciekawą atrakcją turystyczną.

Miejsce jest urokliwe. Szumiące morze, miękki piasek oraz mnóstwo drzew zapewniają przyjemną scenerię do wypoczynku. Okazuje się, że pomimo wakacji, świetnej pogody i atrakcyjnego miejsca, spotkaliśmy zaledwie garstkę osób.

Drugim miejscem naszego przestanku była dzika plaża w miejscowości Reiu w Estoni. Po zaparkowaniu samochodu pod drzewem udaliśmy się wydeptaną ścieżką, wzdłuż której rosła bardzo wysoka roślinność na plażę. Wydaje nam się, że o tym miejscu wiedzą wybrani wędrowcy, którzy zboczyli z trasy oraz nieliczni mieszkańcy. Jednak warto było zobaczyć morze.

10.08.2022

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz