Wrocław

Piękna jesienna pogoda powoduje chęć wyjazdu. Dlatego postanowiliśmy wybrać się do Wrocławia – miasta pełnego zgiełku i kolorów, miasta, w którym stare i nowe współgra ze sobą, miasta, do którego zwyczajnie lubimy wracać.

Tym razem oprócz przejścia przez miasto, podziwiania zabytków i wyszukiwania krasnali, weszliśmy do Ogrodu Botanicznego. Pomimo jesieni okazało się, że wiele roślin nadal kwitnie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego został założony w 1811 roku i rozciąga się na powierzchni 7,4 ha. Ogród (razem z historycznym centrum Wrocławia) został uznany za pomnik historii, a zwiera w sobie 7,5 tysiąca roślin posegregowanych w działy. Jest to przyjemne miejsce do spaceru, obcowania z naturą, relaksu, a nawet do uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach. Warto zakupić bilet i zajrzeć do ogrodu.

Podsumowując: Wyjazd trwał 3 dni, podczas których przemierzyliśmy 42 km. Wszystkie czynniki sprzyjały wyjazdowi: pogoda dopisała, temperatury były odpowiednie, jak na prawdziwą złotą jesień przystało, a nastoje były optymistyczne. Było super!

07.10.2021 – 09.10.2021

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz