Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia i Sopot

Jako społeczeństwo wciąż mierzymy się z epidemią koronawirusa COVID-19. Na szczęście oswoiliśmy się z tą nową pochodną grypy na tyle, żeby zminimalizować restrykcje i obostrzenia utrudniające poróżowanie i życie. Dlatego jak tylko zrobiło się ciepło i otwarto możliwość legalnego przenocowania poza domem (nie u rodziny) oraz możliwość zjedzenia na mieście, postanowiliśmy udać się nad morze, aby wyluzować. Bo ileż czasu można spędzać w rutynie praca – dom i nie móc nigdzie pojechać bez przymusowych badań lub kwarantanny?

Wybraliśmy się do Trójmiasta, do którego lubimy powracać. Zatrzymaliśmy się w hotelu Novotel Gdańsk Marina z przepięknym widokiem na morze, gdzie spędziliśmy 5 nocy. Pogoda dopisała, ponieważ było bardzo słonecznie (bez czapki z daszkiem trudno byłoby spacerować) i ciepło (temperatura utrzymywała się pomiędzy 18 a 20 stopni Celsjusza).

Przez cały pobyt w Trójmieście zrobiliśmy 100 km na piechotę (średnio 15 km dziennie) i odrobinę pojeździliśmy tramwajami. Byliśmy na Starym Mieście Gdańsk, (gdzie zaskoczyła nas bardzo mała ilość osób), w ZOO, w parku oliwskim, w porcie w Gdyni i na molo. Przeszliśmy z Gdańska do Gdyni i z powrotem. Spacerowaliśmy brzegiem morza, przez las, wieloma znanymi ulicami, jak i wąskimi dróżkami z pięknymi, wiekowymi willami. Przejechaliśmy całe miasto tramwajem, aby dostać się na plażę w Gdańsku – Stogach, a nawet znaleźliśmy czas na zakupy w centrum handlowym.

W tym roku udało nam się wejść do Hevelinaum. Jest to centrum nauki mieszczące się w dawnym Forcie Góry Gradowej w Gdańsku. Po zakupieniu biletów (25 zł od osoby) można zobaczyć kilka wystaw, dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata nauki i przyrody, odrobinę pogłówkować, zabawić się, a nawet dowiedzieć się czegoś o sobie. Polecamy!

Podsumowując: Gdańsk i Gdynia to miasta posiadające niezwykły klimat i energię. Lubimy do nich wracać i poznawać nowe, niepoznane jeszcze miejsca oraz obserwować jak się zmieniają i rozbudowują. Natomiast Sopot jest ładny, ale zatłoczony i przereklamowany. To był udany i bardzo czynny wypoczynek.

11.06.2021 – 17.06.2021

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz