Słowenia – podróżniczy wstęp

Podczas tegorocznego urlopu wakacyjnego, postanowiliśmy wybrać się na wyprawę po Słowenii. Republika Słowenii to malutkie państwo, położone w Europie Środkowej, nad Morzem Adriatyckim. Graniczy ono z Włochami, Austrią, Węgrami i Chorwacją i pod względem powierzchni można przyrównać je do województwa podlaskiego. Jednak pomimo swojej niewielkiej rozpiętości, jest to jeden z najbardziej zamożnych i rozwiniętych krajów Europy Środkowo-Wschodnie. Kraj po rozpadzie Jugosławii najszybciej, spośród siedmiu państw, stanął na nogi i cały czas się rozwija, a za niedługo przeskoczy także Polskę, (o ile już tego nie zrobił).

Słowenia posiada bardzo dużo bogactw naturalnych. Większość kraju pokrywają góry, ale można znaleźć doliny, jeziora, rzeki, lasy, a nawet 47 kilometrowy dostęp do morza. Jak widać kraj ma wszystko, łącznie z parkiem narodowym, zamkami, pałacami i niezwykłymi miasteczkami, które postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy. Po więcej danych o kraju polecamy zajrzeć tutaj albo przeszukać wyszukiwarkę.

Do wyprawy nie przygotowywaliśmy się zbyt długo: miesiąc przed wyjazdem zrodził się luźny pomysł na miejsce wakacyjnej wyprawy, tydzień przed terminem zaplanowaliśmy orientacyjną trasę ciekawych miejsc do odwiedzenia (Programista zajął się stroną techniczną wyprawy), natomiast dzień wcześniej spakowaliśmy przydatne przedmioty.

Przygodo trwaj!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz