Słowacja – podróżniczy wstęp

Podczas tegorocznej wakacyjnej wyprawy postanowiliśmy wybrać się na Słowację. Republika Słowacka to niewielkie państwo – w porównaniu z Polską, zajmuje 1/6 powierzchni jej obszaru. Jednak pomimo niewielkich rozmiarów posiada spory dobytek kulturowy i przyrodniczy, dzięki czemu można znaleźć tam wiele ruin, zamków, pałaców, pięknych górskich terenów, parków narodowych czy uzdrowisk. 

Stolicą jest Bratysława, a walutą Euro. Język słowacki jest śpiewny i troszeczkę zbliżony do polskiego, a samo państwo ma sporo sąsiadów, ponieważ graniczy z Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą i Węgrami. Natomiast więcej o tym kraju można dowiedzieć się od wujka Google albo tutaj.

Przed wyprawą poczytaliśmy o ciekawych miejscach i ustaliliśmy zarys trasy, żeby mieć ogólną orientację co i gdzie chcemy zobaczyć. Jednak z doświadczenia wiemy, że podróż rządzi się swoimi prawami, a plany często ulegają zmianie i weryfikacji. Ale właśnie to jest najciekawsze, ponieważ krztyna orientacji + intuicja + ziarnko szczęścia + odrobina szaleństwa = niezapomniana wyprawa…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz