Desná

Wraz z promieniami słońca nadszedł nowy dzień. Niestety był to znak, że pora szykować się w drogę powrotną, ponieważ majówka dobiega końca. Po śniadaniu wsiedliśmy do samochodu i obraliśmy kierunek na południe. Postanowiliśmy przejechać przez Czechy, aby ominąć korki na autostradzie. Jak się okazało, pomysł był bardzo dobry i pomimo tego, że droga powrotna zajęła nam 8 godzin, jechaliśmy spokojnie i cały czas do przodu, mijając niezwykłe górsko-polno-leśne tereny, zamiast stać w kilkukilometrowej kolejce do bramki na autostradzie.

Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Desná, niedaleko zbiornika wodnego. Do brzegu nie mogliśmy podejść, ponieważ jest to oczyszczalnia wody pitnej, która stanowi teren zamknięty. Teren jest okazały i urokliwy, dlatego Programista uwiecznił go na zdjęciach.

Podsumowując: Naszej wyprawie majowej można nadać miano wycieczki międzynarodowej. Przebywaliśmy w południowo-zachodniej części Polski, zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc i historycznych budowli, znajdujących się w kraju oraz odwiedziliśmy sąsiednie państwa, od których dzieliło nas jakieś 30 km. Była to niezwykła i pełna wrażeń wyprawa, z bardzo zmienną pogodą, która pozwoliła nam nacieszyć się swoim towarzystwem i odpocząć dokładnie tak, jak lubimy!

04.05.2014

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz