Polska – podróżniczy wstęp

Nadeszły wakacje, czas urlopów i różnych wyjazdów. Dlatego postanowiliśmy odpocząć od codzienności i trochę pozwiedzać. W tym roku zdecydowaliśmy się lepiej poznać ojczysty kraj i zobaczyć różnorodność Polski

Dla przypomnienia: Polska to kraj położony w centralnej Europie i zamieszkiwany przez jakieś 38 mln mieszkańców (z czego wiele tysięcy osób wyemigrowało poza granice państwa). Kraj graniczy z siedmioma państwami (Niemcy, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina, Litwa i Rosja – obwód kaliningradzki) i ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Z ważniejszych informacji należy dodać, że kraj należy do Unii Europejskiej, strefy NATO i układu z Schengen.

Polska leży w strefie umiarkowanej, dlatego można tutaj znaleźć wszystko: od gór, łąk, dolin, lasów, czy kwiecistych wzgórz, po pola, jeziora, rzeki i Morze Bałtyckie. Warto wspomnieć, że jest to kraj niedoceniony przez jego mieszkańców, dlatego też w myśl cytatu Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie„, postanowiliśmy poznać ojczyznę, od strony zabytków, historii i piękna przyrody. Szczególnie skupiając się na wschodniej części Polski.

Przygodę czas rozpocząć…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz