Polska – Jaworze Górne

14.08.2013

Kolejnego dnia, postanowiliśmy przedłużyć odwiedziny u rodzinki i wybraliśmy się do Jaworza Górnego. Jest to wioska położona w powiecie podkarpackim, niedaleko Pilzna, która mieści się na lewym brzegu rzeki Wisłoki. Niewielka miejscowość jest spokojna, a wypoczynkowi sprzyja możliwość kąpieli w rzece, spacery jej brzegiem lub przesiadywanie na kamienistej plaży i wsłuchiwanie się w jednostajny szum wody. Można także złowić rybkę, aby później przyrządzić ją na grillu. 

Szczerze mówiąc brzeg rzeki jest mało uczęszczany i w wielu miejscach zarósł bujną roślinnością, przez co rzeka wydaje się być spowita tajemnicą. Natomiast przez gorące dni, woda ubyła do tego stopnia, że można było przejść na drugi brzeg mając ją, w najgłębszym miejscu,  po uda.

Podsumowując: Wujostwo przyjęło nas z radością, także nie zostaliśmy przegonieni ani poszczuci (bardzo przyjacielskim) psem, z powodu niezapowiedzianej wizyty. Natomiast popołudnie minęło nam na rozmowach, spacerze brzegiem rzeki i po okolicy. A wieczorem urządziliśmy sobie grilla, któremu towarzyszyły świetne humory 😀

Dodaj komentarz